Drzwi Otwarte UMlub

i

Autor: zdj. UMlub

Zagrają w gry terapeutyczne. Medyk zaprasza na Drzwi Otwarte

2022-05-13 13:02

Piknik edukacyjny ma być najważniejszym punktem tegorocznych Drzwi Otwartych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Poznaliśmy program wydarzenia, które w tym roku odbędzie się od 19 do 20 maja w formule stacjonarnej.

Na przyszłych kandydatów na studia czekają gry, warsztaty, wykłady i spotkania ze studentami oraz kadrą uczelni. - Każdy kierunek przygotował swoją ofertę - mówi Wiktoria Kinik, koordynatorka imprezy.

I tak np. farmaceuci proponują warsztaty z anatomii roślin, wydział lekarski pokaże jak szyć, gipsować i wykonywać badania USG, dietetycy zanalizują skład ciała, a przedstawiciele nowego kierunku uczelni - psychologii - chcą pograć z uczniami w gry terapeutyczne.

Równolegle na Facebooku grupy informacyjnej "Blask" odbędą się wykłady online. - Proponujemy czaty z pracownikami i studentami, wykłady i spotkania dotyczące rekrutacji - wymienia Kinik.

Przez cały maj w uczelni będą odbywały się wykłady ogólnouniwersyteckie. - Będzie można więc poczuć się studentem - zaznacza koordynatorka. Na wykłady trzeba się logować, natomiast na wydarzenia Drzwi Otwartych nie jest wymagana rejestracja.

Drzwi Otwarte Uniwersytetu Medycznego odbędą się od 19 do 20 maja w Centrum Symulacji Medycznej przy ul. Chodźki 4 w Lublinie.

Rekrutacja na uczelnię zaczyna się 16 maja. Najpopularniejsze kierunki to farmacja, medycyna, kierunek lekarsko-dentystyczny. W sumie do wyboru jest 16 fakultetów.

Szczegóły na umlub.pl