Drzwi Otwarte UMlub

i

Autor: zdj. UMlub

Zagrają w gry terapeutyczne. Medyk zaprasza na Drzwi Otwarte

2022-05-13 13:02

Piknik edukacyjny ma być najważniejszym punktem tegorocznych Drzwi Otwartych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Poznaliśmy program wydarzenia, które w tym roku odbędzie się od 19 do 20 maja w formule stacjonarnej.

Na przyszłych kandydatów na studia czekają gry, warsztaty, wykłady i spotkania ze studentami oraz kadrą uczelni. - Każdy kierunek przygotował swoją ofertę - mówi Wiktoria Kinik, koordynatorka imprezy.

I tak np. farmaceuci proponują warsztaty z anatomii roślin, wydział lekarski pokaże jak szyć, gipsować i wykonywać badania USG, dietetycy zanalizują skład ciała, a przedstawiciele nowego kierunku uczelni - psychologii - chcą pograć z uczniami w gry terapeutyczne.

Równolegle na Facebooku grupy informacyjnej "Blask" odbędą się wykłady online. - Proponujemy czaty z pracownikami i studentami, wykłady i spotkania dotyczące rekrutacji - wymienia Kinik.

Przez cały maj w uczelni będą odbywały się wykłady ogólnouniwersyteckie. - Będzie można więc poczuć się studentem - zaznacza koordynatorka. Na wykłady trzeba się logować, natomiast na wydarzenia Drzwi Otwartych nie jest wymagana rejestracja.

Drzwi Otwarte Uniwersytetu Medycznego odbędą się od 19 do 20 maja w Centrum Symulacji Medycznej przy ul. Chodźki 4 w Lublinie.

Rekrutacja na uczelnię zaczyna się 16 maja. Najpopularniejsze kierunki to farmacja, medycyna, kierunek lekarsko-dentystyczny. W sumie do wyboru jest 16 fakultetów.

Szczegóły na umlub.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE