Za egzamin na prawo jazdy zapłacisz drożej

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

Za egzamin na prawo jazdy zapłacisz drożej. Podwyżki obejmą wszystkie lubelskie WORD-y

2023-02-28 10:39

Kursanci chcący podejść do egzaminu na prawo jazdy muszą przygotować portfele na większy wydatek. Wkrótce we wszystkich Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w woj. lubelskim zacznie obowiązywać nowy, droższy cennik.

Podczas poniedziałkowej (27 lutego) sesji radni sejmiku wojewódzkiego przegłosowali podwyżki cen za egzamin teoretyczny i praktyczny na prawo jazdy we wszystkich WORD-ach działających na terenie województwa lubelskiego (ośrodki podlegają urzędowi marszałkowskiemu).

Aktualnie obowiązujące stawki utrzymywały się od 2013 r. Zgodnie z nimi, za egzamin teoretyczny należy zapłacić 30 zł, a za egzaminy praktyczne: 140 zł (kategoria AM i B), 170 zł (za kat. B1, C1, D1, T), 180 zł (za kat. A1, A2, A), 200 zł (kat. C i D oraz B+E), 245 zł (za kategorie: C+E, C1+E, D1+E, D+E).

Ile trzeba będzie zapłacić za egzamin na prawo jazdy po podwyżkach?

Po wejściu w życie nowego cennika za część teoretyczną trzeba będzie zapłacić 50 zł, a cena za egzaminy praktyczne wzrośnie następująco:

  • 200 zł – za kategorie: A, AM, A1, A2, B, B1, C1, D1, T,
  • 250 zł – za kategorie: B+E, C, C+E, C1+E, D, D1+E, D+E.

Nowe stawki wejdą w życie po dwóch tygodniach od daty ogłoszenia uchwały sejmiku w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE