Co z pediatrią szpitala przy al. Kraśnickiej?

i

Autor: Mateusz Kasiak zdj. archiwalne, WSS przy al. Kraśnickiej w Lublinie

zdrowie

Wyremontują szpital za prawie 40 mln zł. Powstaną nowe sale operacyjne

2024-04-15 21:19

Szykują się kolejne zmiany w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Za bez mała 40 mln zł powstaną tam nowe sale operacyjne ze specjalistycznym sprzętem.

Za te pieniądze powstanie łącznie pięć sal. Trzy z nich będą przystosowane do zabiegów i badań kardiologicznych w zakresie elektrofizjologii, elektroterapii i hemodynamiki. Ma to zwiększyć możliwości przede wszystkim w kwestii diagnostyki i leczenia zawału serca oraz zaburzeń jego rytmu. Pozostałe dwie zostaną zagospodarowane na potrzeby otwartego w lutym oddziału neurochirurgii.

W koszt przedsięwzięcia wliczony jest też zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. W koszyku jest m.in. mikroskop operacyjny, neurondoskop, stół operacyjny, stabilizatory czaszki typu Mayfield, ultradźwiękowe noże i aparaty USG.

Szpital jest prowadzony przez marszałka województwa. Jak przyznaje piastujący tę funkcję Jarosław Stawiarski, do tej pory potrzebujący specjalistycznego leczenia pacjenci i pacjentki często musieli wyjeżdżać do innych regionów kraju, żeby uzyskać pomoc. Modernizacja ma sprawić, że otrzymają ją na miejscu. Wg zapowiedzi Urzędu Marszałkowskiego piersi chorzy będą mogli z niej skorzystać w 2025 r.

Zobacz zdjęcia: Nowy robot ortopedyczny w lubelskim szpitalu. To pierwszy taki sprzęt w naszym regionie!

Dziecko wypadło z okna zmarło w szpitalu