Wsparcie, zabawa i nauka. Wkrótce ruszy Spilno Lublin

2022-10-06 15:00
Spilno Lublin
Autor: Miasto Lublin/materiały prasowe kolaż

Już niedługo w Lublinie pojawi się nowe miejsce, w którym poprzez zabawę i naukę integrować się będą młodzi lublinianie z młodzieżą pochodzącą z Ukrainy. Wkrótce w mieście wystartuje Spilno.

W drugiej połowie października w lubelskiej Hali Globus otworzone zostanie miejsce spotkań dla młodych mieszkańców naszego miasta. Spilno Lublin to efekt współpracy czterech organizacji pozarządowych, działających na terenie miasta:

  • Stowarzyszenia Homo Faber,
  • Fundacji 5Medium,
  • Fundacji Sempre a Frente,
  • Stowarzyszenia Bona Fides.

Projekt finansowany jest przez lubelski ratusz dzięki środkom pochodzącym z UNICEF-u.

- W Lublinie pracujemy najlepiej, kiedy łączymy kompetencje i potencjały. Tak właśnie jest w przypadku organizacji pozarządowych, które zdecydowały przystąpić do konkursu na realizację Spilno w ramach konsorcjum. Taki zespół to gwarancja powodzenia – tworzą go organizacje z doświadczeniem w zakresie integracji migrantów i społeczności lokalnej, wsparcia osób w trudnej sytuacji, pracy z dziećmi i młodzieżą oraz animacji społecznej i kulturalnej. Dzięki współpracy z nimi mamy pewność, że Spilno spełnia wszelkie wytyczne i założenia zarówno Miasta Lublin, jak i UNICEF, a także jest bardzo mocno osadzone w naszym lubelskim kontekście - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

W ramach Spilno Lublin działać będzie system wsparcia psychologicznego, prawnego i psychospołecznego oraz prowadzone będą różnorodne działania integracyjne.

- Spilno Lublin to miejsce stworzone specjalnie z myślą o potrzebach młodych osób z Ukrainy, ich polskich kolegów i koleżanek, a także rodziców i opiekunów – podkreśla Izolda Boguta z biura prasowego ratusza.

Do momentu otwarcia Spilno Lublin zajęcia integracyjne dla młodzieży z Lublina i Ukrainy organizowane są w poszczególnych fundacjach.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE