Wilk Geralt dotarł do Ameryki!

i

Autor: pexels.com (zdjęcie ilustracyjne)/screen facebook.com/Fundacja SAVE Wildlife Conservation Fund Wilk Geralt dotarł do Ameryki!

Wilk Geralt dotarł do Ameryki! Czy zostanie tu na stałe?

2022-11-23 12:30

Wilk Geralt samotnie przemierzający kolejne tereny, w tym między innymi województwo lubelskie, tym razem dotarł do… Ameryki! Czy osiedli się na jej terenie na stałe?

Jak relacjonuje na swoim facebookowym fanpage’u Fundacja SAVE Wildlife Conservation Fund, śledząca na bieżąco trasę wędrówki wilka Geralta, w ciągu ostatnich dwóch tygodni, po zatoczeniu pętli, zwierzę powróciło z terytorium Ukrainy na Lubelszczyznę, gdzie zaczęło odwiedzać kolejne rejony na Roztoczu.

„Po powrocie do Polski z wycieczki na Ukrainę Geralt wrócił na szlak, którym wcześniej podążał na wschód. Następnie skierował się na północ, w kierunku Hrubieszowa, by zatrzymać się w jednym z niewielkich kompleksów leśnych w pobliżu miejscowości Ameryka” – opisują na Facebook’u przedstawiciele Fundacji SAVE Wildlife Conservation Fund. A Ameryka, o której mowa, to niewielka miejscowość położona w powiecie hrubieszowskim.

Po krótkiej przerwie, Geralt zdecydował się na ponowną „wycieczkę” na Ukrainę. Tym razem wybrał inną drogę – granicę przekroczył przepływając przez Bug. U naszych wschodnich sąsiadów spędził jednak tylko kilkanaście godzin, nie opuszczając doliny rzeki. Po tej przygodzie ponownie wrócił do lasu w pobliżu Ameryki i tu się zatrzymał.

„Lokalizacje sugerują, że udało mu się tam coś upolować. Czy po krótkim odpoczynku znów przekroczy granicę? A może zatrzyma się tam na dłużej i znajdzie w końcu towarzyszkę życia?” – zastanawia się Fundacja SAVE Wildlife Conservation Fund.

Wilk Geralt wyruszył z województwa świętokrzyskiego

Przypomnijmy. Niespełna 4-letni wilk Geralt pochodzi z Puszczy Świętokrzyskiej. Zwierzę opuściło swoje wilcze stado i teraz przemierza kolejne tereny w poszukiwaniu partnerki i stałego miejsca, w którym mógłby się osiedlić. Dzięki obroży GPS, którą wilk ma na sobie, trasę jaką pokonuje śledzi na bieżąco Fundacja SAVE Wildlife Conservation Fund.