monika mazur

Autor: policja w Jeleniej Górze

sukces

2023-08-01 10:16

Monika Mazur zgarnęła złoto w Górskich Mistrzostwach Polski Policji w kolarstwie szosowym. Była pierwszą kobietą na mecie, czym zdobyła Puchar Komendanta Głównego Policji.

Wyścig ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego odbył się w weekend. W Karpaczu zgromadzili się policjanci i policjantki z wielką pasją do kolarstwa, by rywalizować o tytuł najlepszego w Górskich Mistrzostwach Polski Policji w kolarstwie szosowym.

W tym roku trasa Tour De Pologne Amatorów oraz Górskich Mistrzostw Polski Policji w kolarstwie o Puchar Komendanta Głównego Policji była zróżnicowana i liczyła 83 kilometry oraz ponad 1850 metrów przewyższeń. W całym wyścigu udział wzięło blisko 2200 osób.

Wśród nich była również Monika Mazur – policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, która już wielokrotnie stawała na podium kolarskich zawodów. Tym razem wyścig zakończyła z sukcesem. W kategorii policyjnej OPEN kobiet zdobyła I miejsce na podium i tym samym tytuł mistrzyni polskiej Policji w kolarstwie szosowym.

Puchary i medale najlepszym policyjnym kolarzom wręczył Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk wraz z zastępcą nadinspektorem Romanem Kusterem oraz organizator wyścigu Czesław Lang.

Zobacz zdjęcia: Obieżyświat impreza edukacyjna Roztoczańskiego Parku Narodowego

Zaczęło się! Wyburzają wiadukt Trasy Łazienkowskiej nad Saską Kępą
Źródło: Wielkie osiągnięcie policjantki z Zamościa. Została mistrzynią w kolarstwie szosowym!