DUŻO ZDJĘĆ

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024 gra w Galerii Olimp w Lublinie. Zobacz na zdjęciach, co tam się działo!

2024-01-30 10:41

Wystawa pojazdów ratowniczych, inscenizacja wypadku, akcja kontrterrorystów, głaskanie alpak i psiaków, malowanie twarzy, tor wyścigowy, koncerty i wiele innych wydarzeń można zobaczyć w niedzielę w Galerii Olimp w Lublinie. Właśnie w ten sposób gra tam tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Mamy dla was fotorelację!

28 stycznia 2024 r. to dzień, który w całej Polsce upływa pod hasłem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Lublinie centralnym punktem, w których rozgrywa się tegoroczny finał akcji jest Galeria Olimp. Wolontariuszy można tam spotkać zarówno wewnątrz, jak i na placu przed budynkiem, a na odwiedzających czekały liczne atrakcje. Wśród nich była widowiskowa inscenizacja wypadku, przy którym działania ratownicze musieli podjąć strażacy wraz z załogą pogotowia ratunkowego, a także wystawa pojazdów i sprzętu ratowniczego poszczególnych służb i symulator dachowania (to wszystko działo się na placu przed galerią). Uwagę wielu osób przykuły także dwie urocze alpaki, które można było pogłaskać i przytulić po wrzuceniu dowolnego datku do WOŚP-owej puszki.

Tak grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024 w Lublinie

Na nudę nie mogli narzekać również ci, którzy niedzielę postanowili spędzić na patio Olimpu. To właśnie tam rozstawiły się m.in. stoiska służb mundurowych, które wspierają tegoroczny WOŚP (policja, straż pożarna, żandarmeria wojskowa i wiele innych). Nie zabrakło również między innymi malowania twarzy dla najmłodszych, toru wyścigowego oraz sceny, na której odbywały się koncerty lokalnych artystów.

Zobaczcie nasze fotorelacje z 32. finału WOŚP w Lublinie!

Przypomnijmy, że tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla „Płuc po pandemii”. Pieniądze, które zostaną zebrane podczas 32. finału akcji będą przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów pulmonologicznych dla dorosłych.

Zobacz także, jak wolontariusze WOŚP opanowali ulice Lublina: