W tej szkole na ścianach kwitną kwiaty. Piękne malunki w lubartowskiej podstawówce

2023-02-13 20:55

To już jest zupełnie inne miejsce. Na korytarzach Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Lubartowie wyrosły wielkie kwiaty, a na ich łodygach usiadły papugi. Powstały też napisy, dzięki którym nie sposób będzie zapomnieć, kto jest patronem szkoły.

Nowości na korytarzach jest sporo, bo i projektów, w których bierze udział placówka, nie jest mało.

Zaczęło się od współpracy z Placówką Doskonalenia Nauczycieli Impuls i udziału w „Modelu Wartościowych Szkół”, którego zadaniem jest m.in. zbudowanie dobrych relacji w naszej społeczności oraz znalezienie problemów i próba ich rozwiązania – tłumaczy społeczność szkoły na facebookowym profilu.

Na ścianach widać słowa „bezpieczeństwo, szacunek, akceptacja”, bo w ramach projektu społeczność placówki uznała, że to będą priorytety wzajemnych relacji. Rysunki powstały we współpracy z Pracownią Plastyczną Art Chata Małgorzata Wronowska i Pracownią Artystyczną Edyty Weremczuk. Motywy przyrodnicze mają nie tylko cieszyć oczy, ale również upamiętniać patrona szkoły. W holu głównym pojawił się wizerunek Jana Twardowskiego w otoczeniu roślin i owadów, bo to one były najczęstszymi motywami jego wierszy.

W przygotowaniu jest też „kącik pamięci”. Na razie uczniowie i uczennice mogą tam posiedzieć na kolorowych pufach, ale docelowo mają też uczyć się historii szkoły w otoczeniu jej sztandarów.