Lubelskie: W Piotrowicach może powstać pojazd wodorowy. Zbudują go uczniowie

2021-05-27 10:15
W Piotrowicach może powstać pojazd wodorowy
Autor: OM

Dostęp do innowacji, budowanie prototypów pojazdów hybrydowych i elektrycznych, a nawet wodorowych. Takie korzyści ma przynieść uczniom Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach współpraca z Instytutem Elektrotechniki z Warszawy. Rok temu przy szkole w Piotrowicach powstał oddział Instytutu. W środę została podpisana umowa o dalszej współpracy obu podmiotów.

Chcemy, żeby w naszej szkole kształcenie branżowe w tym obszarze było na dużo wyższym poziomie - mówi Zdzisław Antoń, starosta lubelski. - Chcieliśmy coś nowego, w tym sensie, że po pierwsze z Instytutem Łukasiewicza rozpocząć współpracę, która będzie na terenie szkoły i będzie dotyczyła pewnych spraw, które w tej szkole się dzieją, bo to jest placówka, która zajmuje się mechanizacją rolnictwa. Po drugie chcieliśmy, żeby wychodziła do przodu i w to wpisuje się elektromobilność.

Instytut Elektrotechniki chce rozbudowywać swój oddział w Piotrowicach.

W wielu punktach się zgadzamy i chcielibyśmy kontynuować tę współpracę, wspólnie wiele moglibyśmy zaproponować dla tego obszaru - mówi Sebastian Wydra, dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz Instytut Elektrotechniki w Warszawie. - W Piotrowicach mamy również specjalistów z obszaru wodorowego i nadprzewodnictwa i bardzo mocno tą gałąź chcielibyśmy rozwijać w Instytucie. Chcemy, żeby dla uczniów szkoły rolniczej dać pewne zaplecze techniczne, żebym mógł ich zaprosić do współpracy, żeby już teraz na tym etapie mogli zobaczyć jak można w praktyce zastosować ich wiedzę i umiejętności.

Na efekty współpracy będzie pewnie trzeba poczekać nawet kilka lat.

Jak bezpiecznie jeździć hulajnogą w Lublinie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE