Remont szkoły w Lublinie

i

Autor: zdj. Miasto Lublin Szkoła Podstawowa nr 52

Inwestycje

W Lublinie remontuje się superszkoła. Nowa stołówka, klasopracownie i sala gimnstyczna

2023-05-31 12:31

Postępują prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej przy ul. Jagiełły. Wykonawca zgłosił właśnie zakończenie robót. Wkrótce rozpoczną się odbiory.

Placówka została powiększona o dodatkowy, trzykondygnacyjny segment do zajęć lekcyjnych oraz parterowy budynek kuchni i stołówki.

Aktualnie w tej szkole uczy się ponad 650 uczniów, natomiast w nowej części znajdzie się miejsce dla dodatkowych 500 dzieci. Wszyscy uczniowie otrzymają też komfortowo wyposażony nowoczesny blok żywieniowy – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Nowo budynek ma kształt litery „L”, który powstał po stronie północno-zachodniej istniejącego obiektu. To część niezależna, ale połączona funkcjonalnie z istniejącą szkołą korytarzami na wszystkich kondygnacjach w sposób zapewniający swobodną komunikację.

Znalazło się tam 16 nowych klasopracowni wraz z zapleczami, częścią administracyjną, pomieszczeniami socjalnymi, łazienkami oraz salami ogólnego przeznaczenia, a także przestronną salą do gimnastyki korekcyjnej. Segment dydaktyczny jest dodatkowo podpiwniczony. Tam znalazły się szatnie oraz pomieszczenia techniczne – wylicza Monika Głazik z lubelskiego ratusza.

Parterowy segment żywieniowy o powierzchni ponad 550 m2, z nowoczesną kuchnią oraz stołówką jest przeznaczony dla ponad 180 uczniów. – Koncepcja opierała się na rozbudowie istniejącego pawilonu żywieniowego zlokalizowanego w części południowo-zachodniej budynku, a tym samym wykorzystaniu istniejącej infrastruktury związanej z działalnością żywieniową – informuje Głazik.

Przewidziano również dostawę i montaż urządzeń wyposażenia kuchni. Nowa część kuchenna umożliwi przygotowywanie i wydawanie do 1500 posiłków dziennie.

Zajęcia lekcyjne w nowych przestrzeniach ruszą wraz z nowym rokiem szkolnym.

Prace budowlane przy ul. Jagieły kosztowały blisko 18 mln zł. Obecnie w przygotowaniu jest zakup nowych mebli i pomocy dydaktycznych do klasopracowni oraz wyposażenia kuchni i zaplecza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE