W Lubelskiem powstaną nowe izolatoria dla chorych na SARS-CoV-2 z lekkimi objawami [WIDEO]

2020-03-31 6:55
Nowe izolatoria w Lubelskiem
Autor: pixabay.com/RyanMcGuire

Na Lubelszczyźnie powstają izolatoria przeznaczone dla zarażonych koronawirusem. Ma to odciążyć szpitalne oddziały zakaźne.

W izolatoriach będą przebywać ci chorzy, którzy nie wymagają hospitalizacji.

- Chodzi o to, aby odciążyć oddziały zakaźne, aby trafiały tam wyłącznie osoby, które mają stwierdzony wynik pozytywny i potrzebują pomocy - wyjaśnia wojewoda lubelski Lech Sprawka i dodaje: - Docelowo izolatoria powstaną w dwóch kategoriach, pełny ich system powinien być gotowy do jutra.

Izolatoria typu A są dla osób podejrzanych o zakażenie, od których pobrana została próbka i oczekują na wynik. W izolatoriach typu B przebywają z kolei pacjenci ze stwierdzonym wynikiem pozytywnym, ale ich objawy nie stanowią zagrożenia dla życia. Tych drugich jest 8. Znajdują się w Lublinie, Łukowie, Puławach, Białej Podlaskiej, Chełmie, Tomaszowie Lubelskim i Biłgoraju. Obecnie przebywa tam 16 osób m.in. w Lublinie i Tomaszowie Lubelskim.


Trwają prace nad wyznaczeniem izolatoriów kategorii A. Pełny system ma być gotowy w środę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE