Uwaga: Ostrzeżenie pogodowe dla województwa lubelskiego. Może być ślisko

2021-02-19 9:16 Magda Ważna
IMGW ostrzega przed marznącym deszczem. Może być ślisko
Autor: MO IMGW ostrzega przed marznącym deszczem. Może być ślisko

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami deszczu w naszym regionie. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje od piątku od godz. 10:00 do 2:00 w nocy w sobotę. Przez marznące opady deszczu może być ślisko.

Piątkowy poranek przywitał nas promieniami słońca, ale im później tym będzie go coraz mniej. Zachmurzenie będzie narastać, aż do wystąpienia opadów deszczu ze śniegiem i śniegu, a na południu i zachodzie województwa lubelskiego także samego deszczu. Synoptycy ostrzegają przed marznącym deszczem, który będzie powodował gołoledź.

W nocy przewiduje się duże zachmurzenie, okresowe opady deszczu ze śniegiem i samego deszczu, powodującego gołoledź. Synoptycy ostrzegają też przed licznymi mgłami, lokalnie marznącymi, które mogą ograniczać widoczność do 200 m. Temperatura minimalna od -2 do 0 st. C.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa lubelskiego, które obowiązywać będzie od piątku od godz. 10:00 do 2:00 w nocy w sobotę.

Uważajcie na śliskie chodniki i jezdnie.

Zimowe szaleństwo w Lublinie