UMCS dołączył do EURAXESS. To szansa dla naukowców

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Campaign_Creators UMCS dołączył do EURAXESS. To szansa dla naukowców

Edukacja

UMCS dołączył do EURAXESS. To szansa dla naukowców

2024-04-17 10:36

- EURAXESS to jest inicjatywa Komisji Europejskiej - mówi doktor Olga Pliszczyńska-Mokijewska, dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej. - Ma ona na celu wsparcie umiędzynarodowienia badań, głównie poprzez wsparcie rozwoju karier naukowych. Grupą docelową są m.in. młodzi naukowcy od doktoranta do profesora, wspólnie z ich rodzinami.

- To jest przede wszystkim dla nas dostęp do wiedzy, szkoleń, wizyt studyjnych, ale również integracja, wzajemne wsparcie czyli po prostu budowanie sieci kontaktów. W ramach tej sieci możemy bezpośrednio współpracować z Komisją Europejską, bo jest to narzędzie Komisji Europejskiej. EURAXESS to możliwość uczestnictwa w dyskusjach na poziomie europejskim, no i również, co jest równie ważne, widzialność i promocja naszej instytucji, ponieważ jesteśmy jedną z pierwszych instytucji w Polsce, które do tego przystąpiły - dodaje Olga Pliszczyńska-Mokijewska.

Rozkosze u kata, czyli Lublin w świetle czerwonych latarni...

EURAXESS oferuje naukowcom bazę ofert pracy i grantów w instytucjach europejskich i innych regionach świata, narzędzia rozwoju kariery oraz zindywidualizowane wsparcie w kwestiach formalnych i administracyjnych związanych z mobilnością. Tym samym UMCS dołączył do grona ponad 1500 instytucji, które działają w ramach tej sieci naukowej. Wśród nich można wymienić już inne polskie ośrodki m.in.: Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Politechnikę Śląską czy Uniwersytet Jagielloński.

Zobacz także naszą galerię zdjęć: Wrotka nie wróciła do gniazda. Jajka lubelskich sokołów zostały zabrane