Umawiały klientów z kobietami, które świadczyły usługi seksualne. Zostały zatrzymane

i

Autor: Lubelska Policja

Umawiały klientów z kobietami, które świadczyły usługi seksualne. Zostały zatrzymane

2022-10-20 14:24

Zatrzymane kobiety to tzw. „telefonistki” - zajmowały się umawianiem spotkań z kobietami świadczącymi usługi seksualne. Podczas przesłuchania w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie obie przyznały się do winy.

Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się czerpaniem korzyści majątkowej z prostytucji oraz handlem ludźmi została rozbita przez kryminalni z KWP w Lublinie w grudniu 2020 roku.

Grupie szefowała 37-letnia Iwona G. Wraz z nią policjanci zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 24 do 72 lat. Zwerbowali około 20 kobiet, które świadczyły usługi seksualne w wynajmowanych mieszkaniach na terenie kraju. Jedną z nich była 24-latka, którą zmusili podstępem, wykorzystując jej stan bezradności.

W ramach prowadzonego śledztwa przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie zatrzymaliśmy kolejne dwie kobiety, które pełniły rolę tzw. „telefonistek”. Zajmowały się umawianiem zainteresowanych osób z kobietami świadczącymi usługi seksualne.

Obie kobiety (24 i 28-latka) przyznały się do winy. Będą odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu osiąganie korzyści majątkowej z prostytucji.

Grozi im do 5 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE