Policja

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

Uderzył i okradł 16-latka w Zamościu. Policjanci zatrzymali agresora

2023-03-09 10:29

Do tymczasowego aresztu trafił 20-latek, który na przystanku autobusowym w Zamościu zaatakował nastolatka. Ustalenie personaliów i zatrzymanie napastnika było możliwe dzięki nagraniu, jakie trafiło do internetu.

Jak przekazuje zamojska policja, do niebezpiecznego zdarzenia doszło jeszcze w połowie lutego na przystanku przy ul. Peowiaków w Zamościu. W bieżącym tygodniu policjantom udało się namierzyć i zatrzymać napastnika. W identyfikacji agresora pomogło nagranie, jakie trafiło do sieci. Na wideo widać wyraźnie, jak do grupki osób stojących na przystanku autobusowym podchodzi młody mężczyzna, który zachowuje się agresywnie, w tym bije i kopie jednego ze znajdujących się tam chłopców.

„Na podstawie nagrania ustaliliśmy szczegóły zdarzenia oraz personalia jego uczestników” – przekazała PAP asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Napastnik usłyszał już zarzuty

Zatrzymany 20-latek z gminy Nielisz został już doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zamościu. Usłyszał trzy zarzuty: kradzieży zuchwałej, gróźb kierowanych wobec pokrzywdzonego 16-latka i naruszenia jego nietykalności cielesnej.

„Naruszenie nietykalności polegało na uderzeniu pokrzywdzonego ręką w twarz oraz dwukrotnym kopnięciu w tułów” – podała PAP policjantka, dodając, że podejrzany ukradł nastolatkowi słuchawki warte 750 zł.

Zgodnie z decyzją sądu, młody mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Za zarzucane mu czyny grozi do 8 lat więzienia.

Nie pierwszy taki przypadek

28 lutego br. również w Zamościu doszło do śmiertelnego pobicia 16-letniego Eryka. Głównemu podejrzanemu 17-letniemu Danielowi G. śledczy przedstawili zarzut zabójstwa i udziału w pobiciu, argumentując, że z dotychczasowych informacji wynika, że to właśnie on był osobą najbardziej agresywną w tym zdarzeniu i zadał ofierze kopnięcie w głowę, które skutkowało zgonem. Pozostałym dwóm 16-latkom: Szymonowi J. i Arkadiuszowi P. prokuratura zarzuciła udział w pobiciu. Z kolei 16-letnia Gabriela P. usłyszała zarzut pomocnictwa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pobicia było rzekome rozpowszechnianie wiadomości na terenie szkoły o jednej z osób zatrzymanych. Według lokalnych mediów, ma chodzić o 16-latkę, która usłyszała zarzut pomocnictwa.

Zobacz także:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE