Uczelnie w Lublinie wydłużą rekrutację na studia. Wszystko zależy od terminu matur

2020-04-21 10:11
Uczelnie w Lublinie wydłużą rekrutację na studia. Wszystko zależy od terminu matur
Autor: Pixabay

Na większości uniwersytetów w Lublinie rekrutacja ma wystartować zgodnie z planem. Jednak dokładne terminy kandydaci na studia poznają dopiero gdy zostanie ogłoszony termin matur.

Politechnika Lubelska


Rekrutacja ma się rozpocząć zgodnie z planem, czyli 18 maja. Kandydat będzie mógł przez internet założyć swoje konto i wybrać kierunek studiów.

— Jeżeli chodzi o zakończenie rekrutacji to w tym momencie trudno przewidzieć, jak potoczą się sprawy, ponieważ mamy sytuację pandemii w Polsce. Nie wiemy, kiedy odbędą się matury, ale jesteśmy przygotowani na to, żeby ten proces rekrutacji wydłużyć nawet do końca września. Maturzyści nie powinni się obawiać, że zakończymy rekrutację wcześnie, albo że niedostaną się na studia, Na pewno dostosujemy się do terminów matur. Nawet rekrutację jesteśmy w stanie przeprowadzić w czasie wakacji we wrześniu. — mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik prasowy Politechniki Lubelskiej.

Obecnie kształcenie odbywa się w trybie zdalnym. W planach uczelni jest zorganizowanie obron prac inżynierskich, licencjackich i magisterskich przez internet. Trwa także organizacja i opracowywanie zasad dotyczących egzaminów semestralnych, które także mają zostać przeprowadzone zdalnie.

Uniwersytet Medyczny

Na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie także wszystko zależy od tego kiedy odbędą się matury.

— Przede wszystkim czekamy na terminy matur. Od tego będzie zależało uruchomienie rekrutacji. Przewidujemy, że nastąpi to jakieś 2 lub 3 tygodnie po ogłoszeniu daty egzaminów w liceach. Obecnie trwa rekrutacja dla cudzoziemców, którzy będą studiowali w języku polskim i muszą zdać egzamin wstępny. — mówi Włodzimierz Matysiak rzecznik prasowy UM.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej


Na UMCS internetowa rejestracja kandydatów na studia trwa już od 1 kwietnia.  

— Jednak w związku ze zmianą terminów egzaminów maturalnych, która zapewne nastąpi, możemy się spodziewać, że ulegnie również zmianie nasz terminarz rekrutacyjny, będziemy dostosowywać jego harmonogram do terminu egzaminów maturalnych. Na bieżąco będziemy informować studentów. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba my jako uczelnia jesteśmy przygotowani zarówno pod kontem technicznym jak i organizacyjnym do ewentualnego przedłużenia procesu rejestracji kandydatów na studia. — mówi Aneta Adamska rzecznik prasowy UMCS. 
 
Pracownicy uczelni stale odpowiadają na wszystkie pytania związane z procesem rekrutacji kandydatów na studia również za pomocą Skype. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE