Szczepienia przeciw Covid-19

i

Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Trzecią dawką szczepią się głównie medycy i seniorzy. Mogą wszyscy

2021-11-10 16:35

Trzecią dawkę można dostać od ręki, a chętni to na razie głównie medycy, seniorzy czy osoby z chorobami przewlekłymi.

Dosyć słabo program szczepień przebiega na Lubelszczyźnie, gdzie niska wyszczepialność przekłada się na brak zainteresowania dawką trzecią.

Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie - jeden z największych punktów szczepień - tu dawkę przypominającą przyjmują przede wszystkim seniorzy i medycy. W sumie, prawie 2 tysiące osób. - Kolejne 153 są zapisane do końca listopada. Głównie medycy i osoby starsze - mówi Alina Pospischil, rzeczniczka szpitala. To sporo, gorzej sytuacja wygląda z zainteresowaniem szczepieniami wśród reszty społeczeństwa. - Na szczepienie nie trzeba czekać. Nie ma żadnych kolejek. Osoby, które zgłoszą się do nas do 12.00 otrzymają dawkę tego samego dnia - dodaje Pospischil.

Podobnie sytuacja wygląda w Szpitalu Klinicznym nr 1. - Dotychczas trzecią dawkę przyjęło 3 tys. osób - informuje Anna Guzowska, rzeczniczka placówki. W większości to pacjenci z grup ryzyka.

A kontynuacja szczepień jest potrzebna - apelują specjaliści. - Słyszymy argumenty, że zaszczepieni chorują. Tak, ale nie umierają. Jedynym wyjściem są szczepienia. Nie grajmy w rosyjską ruletkę - mówi prof. Mirosław Czuczwar, szef Kliniki Intensywnej Terapii SPSK1.

Przypomnijmy - od 2 listopada szczepić mogą się wszyscy pełnoletni. Skierowanie pojawia się na indywidualnym koncie pacjenta. Dawkę przypominającą można przyjąć po upływie co najmniej pół roku od pełnego zaszczepienia. Kontaktować można się także z najbliższymi placówkami lekarzy rodzinnych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE