To będą białe święta? Meteorolog odpowiada

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/JillWellington

To będą białe święta? Meteorolog odpowiada

2020-12-24 9:56

Mamy dobre informacje dla tych, którzy czekają na białe święta. Wigilia będzie bardziej deszczowa niż śnieżna, ale inaczej może być w święta.

W piątek i w sobotę Lubelszczyzna będzie pod wpływem chłodniejszych mas powietrza. Temperatura będzie się obniżać. W sobotę rano może wynieść minus dwa lub minus trzy stopnie Celsjusza.

- Pogoda w te święta będzie troszeczkę zróżnicowana - mówi meteorolog Grzegorz Kołodziej z lotniskowej stacji meteorologicznej w Porcie Lotniczym Lublin. - Po północy z Wigilii na pierwszy dzień świąt opady mogą zmieniać swój charakter, czyli stopniowo, od północy województwa będą przechodziły w opady deszczu ze śniegiem i nie wykluczone, że w godzinach porannych mogą być to opady śniegu. Jest pewna szansa na te opady, ale niezbyt intensywne, takie charakteru przelotnego.

Moda choinkowa 2020. Nasi reporterzy odwiedzili świąteczny bazarek w Lublinie.

W sobotę, czyli drugi dzień świąt Bożego Narodzenia może padać już sam śnieg, bez deszczu. Jednakże będą to opady krótkotrwałe. Jeżeli śnieg się pojawi to nie poleży długo, ponieważ od niedzieli będzie cieplej. Ale kto wie, może w święta uda się ulepić bałwana?​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE