pociąg prl

i

Autor: turkol.pl

podróże

Tęsknisz za PRL-em? Na Roztocze dojedziesz pociągami z tamtych lat!

2023-09-21 11:20

To będzie coś więcej niż zwykła podróż w czasie, bo przeniesiemy się także przestrzennie. Na przełomie września i października wyruszą specjalne pociągi rodem z późnego PRL-u! Tak jeździło się koleją w latach 70. i 80. XX w.!

Wehikułem czasu będzie tabór z lokomotywą serii SU46 wraz z zestawem wagonów pasażerskich w oliwkowym malowaniu. Pojawi się nie tylko na Lubelszczyźnie i Roztoczu, ale też w innych częściach Polski. Przejazdy odbędą się w weekend od 29 września do 1 października w ramach oferty BIESZCZADY 2023.

– Specjalne pociągi  turystyczne przejadą odcinkami głównych i lokalnych linii kolejowych przebiegających na terenie Śląska, Kielecczyzny i Małopolski, a przede wszystkim Lubelszczyzny i Podkarpacia. W trakcie podróży będzie także okazja dla sympatyków kolei do "zaliczenia" linii całkowicie zapomnianych lub nieczynnych w ruchu pasażerskim. Odwiedzimy rzadko uczęszczane linie kolejowe na wschodzie i południu kraju w tym odcinki do Hrubieszowa, Uherzec Mineralnych czy z Nowego Sącza do Krynicy. Pociągi będą uruchomione przy użyciu składu pociągu z wagonami z lat 70. i 80. XX wieku – informują organizatorzy, czyli Turystyka Kolejowa TurKol.pl z przewoźnikami Cargo Master i PKP Cargo.

Co istotne, bilety na taki kurs są ryczałtowe, co oznacza, że nie będzie miała na nią wpływu długość trasy. Można je kupić tutaj.

SKM uczy pasażerów pierwszej pomocy w swoim pociągu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE