Teraz za darmo ustawisz światła w aucie. Trwa akcja Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay

Teraz za darmo ustawisz światła w aucie. Trwa akcja "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo"

2022-10-21 15:25

Ponad połowa samochodów jeżdżących po lubelskich drogach ma źle ustawione światła. Zamiast drogę przed sobą, kierowcy widzą oświetlone drzewa i pobocze. Do tego ich światła oślepiają innych kierowców. Lubelska policja przypomina o tym jak ważne jest dobre oświetlenie w samochodzie. Trwa akcja "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo".

- To coroczna kampania, która rusza jesienią. Jej celem jest zwrócenie uwagi na stan i jakość oświetlenia pojazdów, co ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym zarówno dla kierujących jak i pieszych - mówi nadkomisarz Andrzej Fijołek, rzecznik lubelskiej policji.

W ramach akcji "Twoje Światła-Nasze Bezpieczeństwo" kierowcy na wybranych stacjach kontroli pojazdów mogą bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w samochodach .

Pierwsza taka możliwość nadarzy się jutro, a następnie 5 i 19 listopada, a także 3 grudnia. Wykaz miejsc, gdzie w tych dniach będzie można bezpłatnie ustawić światła znajduje się tu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE