Telefon lepszy od osobistej wizyty na komendzie. Policja ostrzega przed koronawirusem

2020-03-12 15:51
Telefon lepszy od osobistej wizyty na komendzie. Policja ostrzega przed koronawirusem
Autor: materiały prasowe KWP Lublin

Policja w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Lublina zaleca ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Policji. Jeżeli sytuacja tego nie wymaga nie trzeba iść na komendę.

Powiadamiać o zdarzeniu Lublinianie mogą telefonicznie, mailowo lub też za pomocą aplikacji mobilnej "Moja Komenda".

- Nie każdą informację należy do nas zgłaszać osobiście - mówi podinspektor Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy lubelskiej policji. - Oczywiście to nie jest tak, że jesteśmy w stanie wyeliminować jakikolwiek kontakt z Państwem, bowiem są procedury i są sytuacje, w których dana osoba musi się zgłosić żeby złożyć zawiadomienie o danym przestępstwie, czy też żeby była przesłuchana, np. w charakterze świadka. Natomiast są też takie sytuacje gdzie wystarczy rzeczywiście tylko kontakt telefoniczny bądź mailowy.

Przypominamy, że w przypadku zgłoszeń alarmowych można dzwonić na numery 112 i 997. Bezpośrednie numery do poszczególnych jednostek Policji można znaleźć na ich stronach internetowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE