Teatr Stary w Lublinie szuka wolontariuszy. Niezwykła przygoda dla każdego

2021-07-30 15:04
Teatr Stary w Lublinie szuka wolontariuszy.
Autor: MK

Obsługa widza, opieka nad artystą czy działania promocyjne. Teatr Stary w Lublinie poszukuje wolontariuszy. To już dziewiąta edycja programu skierowanego do osób powyżej 16. roku życia.

Dolna granica wiekowa i ogólne zainteresowanie kulturą to jedyne kryteria naboru. - Przed chętnymi wiele wyzwań - mówi nam Izabela Zin-Depta, koordynatorka projektu wolontariackiego. - Osoby sprawdzające bilety, obsługujące widza w szatni to od 2012 roku nasi wolontariusze - tłumaczy Zin-Depta.

Przed zainteresowanymi także więcej ciekawych zadań. - To możliwość opieki nad artystami zagranicznymi czy działania z zakresu promocji i marketingu - dodaje.

Wolontariusz przyjmowany jest na rok. Możliwe jest przedłużenie współpracy w formie stażu lub pracy. - Niektórzy zostają z nami na lata. Mamy kilkanaście osób, którzy są z nami od 10 lat. Ja jestem przykładem osoby, która pracuje, a była wcześniej wolontariuszką. Takich osób jest więcej - tłumaczy koordynatorka programu.

Chętni studenci mogą realizować w placówce praktyki.

Zainteresowani powinni przesłać formularze zgłoszeniowe na adres wolontariat@teatrstary.eu do 29 sierpnia. Szczegóły na teatrstary.eu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE