Takie operacje tylko w Lublinie. SPSK nr 1 chwali się technologią 3D w operacji oka [WIDEO]

2022-07-01 17:08
Operacja z zastosowaniem najnowszej technologii 3D w SPSK nr 1 w Lublinie
Autor: SPSK nr 1 w Lublinie Operacja z zastosowaniem najnowszej technologii 3D w SPSK nr 1 w Lublinie

Do niedawna była to rzadkość nawet w skali kraju, teraz – w Lublinie – to już standard. Chodzi o najnowsze rozwiązania chirurgiczne technologii 3D w chirurgii leczenia wad refrakcji oka. Klinika Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej SPSK nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie stosuje w tym celu niezwykle precyzyjną, najnowocześniejszą w Polsce aparaturę nawigacyjną Verion.

Najnowsza technologia, którą posługują się lekarze z SPSK nr 1 w Lublinie, służy do wykonywania operacji zaćmy z wykorzystaniem dodatkowych urządzeń nawigacyjnych. Dzięki temu można uzyskać najbardziej precyzyjne i pełne wyniki operacyjne.

Sprawdźcie, jak wygląda operacja z zastosowaniem najnowszej technologii:

Najnowsze rozwiązania chirurgiczne technologii 3D w chirurgii leczenia wad refrakcji oka

Technologia 3D i technologia Verion pozwala na osiągnięcie perfekcyjnych wyników operacji i całkowitego zmniejszenia wady refrakcji. Rozwiązania te są w Polsce wciąż rzadkością. My w makroregionie jako jedyni posiadamy takie rozwiązanie - podkreśla prof. Robert Rejdak, kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej w SPSK nr 1 w Lublinie.

Refrakcja oka to proces, podczas którego dochodzi do załamywania promieni świetlnych odbijających się od obserwowanego obiektu lub przechodzących przez niego. 

Lubelski szpital regularnie wprowadza najnowsze rozwiązania technologiczne przy wykonywanych w placówce operacjach. Szczegóły na stronie SPSK nr 1.

QUIZ. Pamiętasz, kto prowadził te kultowe programy? "Bezludna wyspa", "Bar", "Szalone liczby"!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. To jeden z najbardziej znanych duetów w historii. Kto prowadził "Za chwilę dalszy ciąg programu"?
QUIZ. Pamiętasz, kto prowadził te kultowe programy? Bezludna wyspa, Bar, Szalone liczby oglądały miliony
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE