QUIZ

Tak bawiono się na weselu w czasach PRL! Pamiętasz te czasy? Sprawdź się w tym quizie

2024-04-05 13:45

Ślub to najpiękniejsze święto miłości! To właśnie wtedy dwoje osób staje naprzeciwko siebie i przysięga sobie dozgonne uczucie do grobowej deski. To zwyczaj, który znamy praktycznie od zarania dziejów. Pamiętacie może, jak wyglądały wesela w stylu PRL-u? To na pewno poradzicie sobie z tym quizem!

Wesela i inne imprezy w stylu PRL-u są teraz coraz bardziej popularne. Dla jednych jest to ciekawa tematyka, którą chętnie zgłębiają, a dla innych to powrót do dziecięcy lub młodzieńczych lat. Wesela z czasów PRL-u zdecydowanie różnią się od tych współczesnych. Teraz na pewno jest większa dowolność co do wyboru strojów, muzyki czy nawet weselnego menu. Wszystko dlatego, że jest teraz ogólna dostępność do różnego rodzaju towarów. W tamtych czasach nie było menu dla wegetarian ani sushi na stołach.

Sanah pokazała swoje wesele!

Dziadkowie czy rodzice do tej pory wspominają te wyjątkowe czasy i zabawy, w których uczestniczyli to białego rana, a nawet dłużej. W wielu domach można także znaleźć prezenty ślubne, które zostały z tamtych czasów, takie jak zastawa czy zestaw sztućców. Pamiętacie, jak wyglądały śluby w czasach PRL-u? To na pewno poradzicie sobie z tym prostym quizem! Gwarantujemy, że nawet osoby, które nie żyły w tamtych czasach, będą znały odpowiedzi na większość pytań!

Wesele w czasach PRL-u. Pamiętasz, jak wtedy świętowano? Sprawdź się w quizie

Pytanie 1 z 10
Gdzie na wsi najczęściej organizowano śluby?

Okres PRL-u w kraju – kiedy to było?

Czasy PRL przypadają na okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. Było wówczas dużo przemian społecznych i politycznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Z drugiej strony to także czas, w którym ludzie spędzali bardzo dużo ludzi wspólnie czas.

Zobacz także: Wesele w czasach PRL-u