SPSK4 po termomodernizacji

i

Autor: zdj. SPSK4/materiały prasowe

Szpital przy Jaczewskiego zakończył remont. To jedna z największych inwestycji od 1964 roku

2021-12-20 14:45

Ma być ekologiczniej, oszczędniej i estetyczniej. W Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie zakończyła się termomodernizacja budynku głównego i budynku Poradni Specjalistycznych.

To pierwszy tego typu remont placówki od 1964 roku, czyli od czasu jej powstania. - W ramach projektu ocieplono budynek główny oraz budynek Poradni Specjalistycznych, wymieniono okna, zmodernizowano system ogrzewania, docieplono dachy i stropy oraz zamontowano instalację fotowoltaiczną - wylicza Alina Pospischil, rzeczniczka SPSK4.

Efekty nie tylko są widoczne, ale i odczuwalne. - Panele już produkują energię, która nie musi być pobierana z sieci, co oczywiście rodzi oszczędności. Ponadto w ramach robót na najniższej kondygnacji budynku szpitala zamontowano oprawy led, które również pozwalają ograniczyć koszty związane z oświetleniem ciągów komunikacyjnych gmachu - dodaje Pospischil.

Pełne oszacowanie oszczędności będzie możliwe jednak dopiero po roku działania nowej instalacji. - Obecnie trwają regulacje i dostosowywanie automatyki instalacji w celu osiągnięcia optymalnych ustawień systemu, tak aby efekt obniżenia zużycia energii cieplnej był optymalny – wyjaśnia mgr inż. Rafał Grzeszczuk.

Prace prowadzone były od czerwca 2019 do września 2021 roku. Inwestycja pochłonęła 46 milionów złotych. Dofinansowanie unijne to ponad 21 milionów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE