Szczepienia przeciw Covid-19

i

Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Ruszają szczepienia na COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat. Znamy datę!

2021-11-29 13:55

Już w ostatni czwartek 25 listopada dr Grzegorz Cessak prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych poinformował o tym, że Europejska Agencja Leków rekomenduje szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciwko COVID-19. Dziś poznaliśmy konkretną datę od której zaczną się szczepienia w Polsce!

Szczepienia na COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat

Europejska Agencja Leków (EMA) zaleciła już w zeszłym tygodniu zatwierdzenie szczepionek opracowanych przez firmę BioNTech i Pfizer dla dzieci. Wyniki badań pokazują wysoką skuteczność tych szczepionek u dzieci.

Szczepionka dla najmłodszych dzieci będzie podawana w znacznie mniejszej ilości, niż ta, którą podawano dotychczas osobom dorosłym i dzieciom powyżej 12. roku życia. Dawka, jaką otrzymają dzieci podczas szczepienia ma wynosić 10 µg – dla porównania dzieci powyżej 12. roku życia otrzymują dawkę 30 µg. Dla wielu osób, które obawiały się, że ich dzieci mogą zakazić się koronawirusem niewątpliwie dobrą informacją będzie fakt, że będą mogli zaszczepić dzieci jeszcze przed świętami. Podobnie jak wypadku szczepień innych grup wiekowych należy przyjąć dwie dawki szczepionki z 3 tygodniowym odstępem pomiędzy nimi.

Szczepienia dzieci 5-11 lat – od kiedy?

Według informacji podanych dziś na PAP wiceminister zdrowie Waldemar Kraska zapowiedział, że szczepienia dla dzieci ruszą z dniem 15 grudnia. Niewykluczone jest, że nawet wcześniej, o ile dawki szczepionek dotrą do Polski wcześniej, jednak jako realny termin podaje się właśnie 15 grudnia 2021. Rodzice, którzy zechcą zaszczepić dziecko będą musieli udać się z nim do punktu szczepień indywidualnie. Masowe szczepienia w szkołach i przedszkolach nie są przez rząd na tę chwilę planowane.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Planujesz zaszczepić dziecko?
Super Raport 29.11 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - europoseł, były premier oraz Hanna Gill-Piątek - Polska 2050) Sedno Sprawy: Adam Niedzielski