Świdnik: Nie mieli gdzie mieszkać, więc „wprowadzili się” do cudzego domu.

i

Autor: KPP Świdnik

POLICYJNE

Świdnik: Nie mieli gdzie mieszkać, więc „wprowadzili się” do cudzego domu. Bracia mają teraz spore kłopoty

2023-08-16 15:20

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm braciom, którzy bez zgody właścicielki posesji „wprowadzili się” do należącego do niej domu. Szybko okazało się, że mężczyźni mają na sumieniu więcej przewinień.

Dwaj bezdomni bracia postanowili zamieszkać w opuszczonym domu na terenie Świdnika. Zrobili to jednak bez wiedzy właścicielki posesji. Po wyłamaniu skobla mężczyźni weszli do budynku i się w nim „rozgościli”, dewastując znajdujące się tam meble i sprzęt. Gdy o sprawie w końcu zostali powiadomieni świdniccy policjanci, szybko okazało się, że dokonane zniszczenia nie były jedynymi przewinieniami 39- i 41-latka. Z ustaleń mundurowych wynika bowiem, że mężczyźni mogli ukraść inne rzeczy znajdujące się wcześniej w domu. W toku prowadzonych działań policjanci ustalili ponadto, że na posesji zajmowanej przez braci znajduje się samochód, który wcześniej został skradziony w Lublinie. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Wielka bomba i wielka ewakuacja w Lublinie.

– Świdniccy kryminalni przedstawili braciom zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia rzeczy. Sprawa kradzieży pojazdu prowadzona jest przez lubelskich policjantów – wyjaśnia asp. szt. Elwira Domaradzka, rzeczniczka świdnickiej policji.

Za popełnione czyny 39- i 41-latkowi grozi nawet 10 lat więzienia.

Zobacz także: To najrzadsze nazwiska w woj. lubelskim. Sprawdź, czy Twoje do nich należy! 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE