ZDJĘCIA

Świąteczne iluminacje zaczynają ozdabiać centrum Lublina. W zimowej odsłonie wraca też napis „I love Lublin” [ZDJĘCIA]

2023-12-06 10:43

Choć oficjalnie sezon na świąteczne iluminacje w Lublinie się jeszcze nie rozpoczął, to spacerując po deptaku można już zauważyć, że w przestrzeni miasta powoli pojawiają się tworzące je elementy. Rozpoczęło się także montowanie napisu „I love Lublin”, który w zimowej odsłonie powraca po renowacji. Zobaczcie zdjęcia!

Już za kilka dni w Lublinie rozbłyśnie pełna gama świątecznych iluminacji, które co roku ozdabiają centrum miasta w okresie bożonarodzeniowym. Choć i tym razem na ulicach pojawią się dobrze znane lublinianom i lubliniankom elementy, to zaprezentują się one w odświeżonej, bo porenowacyjnej odsłonie. Aktualnie trwają prace związane z montowaniem świątecznych iluminacji w ścisłym centrum miasta.

Przyszła zima do Lublina. Jest biało i ciągle pada

Ozdoby pojawiły się już na latarniach oraz niektórych roślinach rosnących przy deptaku. W niedzielę (3 grudnia) przy pl. Litewskim rozpoczęło się także montowanie napisu „I love Lublin”, który na kilka tygodni zniknął z centrum miasta, by również przejść renowację. Teraz charakterystyczny napis powraca i przez najbliższe miesiące będzie można go podziwiać w bożonarodzeniowej odsłonie, czyli z zieloną choinką zamiast czerwonego serca.

Kiedy odpalenie świątecznych iluminacji 2023 w Lublinie?

Oficjalne odpalenie iluminacji świątecznych zaplanowane zostało tradycyjnie w Mikołajki, czyli 6 grudnia. Tego dnia o godz. 16 przed lubelskim ratuszem uroczyście zabłysną choinkowe światełka. To wydarzenie rozpocznie jednocześnie Festiwal Bożego Narodzenia w Lublinie, w ramach którego odbywać się będą liczne tematyczne wydarzenia, w tym między innymi jarmarki, koncerty, wspólne kolędowanie i warsztaty. Szczegółowy i na bieżąco aktualizowany program festiwalu znajdziecie na stronie lublin.eu.

Zobaczcie na zdjęciach, jak idą prace związane z montowaniem iluminacji świątecznych w Lublinie: