ILUMINACJE BOŻONARODZENIOWE 2023

Świąteczna karuzela już się kręci w Lublinie! To nowy element iluminacji bożonarodzeniowej w mieście. Zobacz zdjęcia i WIDEO

2023-12-09 18:42

W Lublinie już na dobre można poczuć magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W centrum miasta od kilku dni można podziwiamy dobrze znane mieszkańcom iluminacje, ale teraz dołączył do nich zupełnie nowy element! Na pl. Litewskim najmłodsi (i nie tylko) mogą się już pokręcić na świątecznej karuzeli! Zobaczcie zdjęcia.

Świąteczna karuzela to zupełnie nowy element, który dołączył do grona dotychczasowych bożonarodzeniowych iluminacji, które mieszkańcy i mieszkanki Lublina znają z poprzednich lat. Obrotowa konstrukcja stanęła w ścisłym centrum miasta, a dokładniej – na Placu Litewskim (niedaleko „Portalu”) późnym wieczorem w piątek (8 grudnia). Średnica karuzeli sięga 6 metrów, zaś instalacja wyposażona jest w światełka i kilka obrotowych koników, na których z chęcią kręcą się najmłodsi.

Zobaczcie na krótkim WIDEO, jak prezentuje się nowa świąteczna karuzela na pl. Litewskim w Lublinie:

Jak przystało na tego typu karuzelę, wokół niej można usłyszeć świąteczną, nastrojową muzykę. Konstrukcja została dopasowana wizualnie do reszty elementów tworzących bożonarodzeniowe iluminacje w Lublinie.

Świąteczna karuzela już stanęła na Placu Litewskim. Dzięki niej jeszcze bardziej poczujemy magię Świąt w Lublinie” – napisał w swoich mediach społecznościowych Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Zobaczcie, jak świąteczna karuzela w Lublinie prezentuje się na zdjęciach!