Stare Miasto w Lublinie jest piękne bez względu na pogodę! Zobacz zdjęcia pochmurnego miasta

2022-09-21 10:07

Choć od początku września, coraz częściej nad Lublinem jest zachmurzone niebo. Pogoda może się wydawać nieprzyjazną, ale mamy zdjęcia, które udowodnią, że stare miasto zawsze jest piękne i na pewno warto się wybrać na spacer znajomymi ulicami. O każdej porze Stare Miasto w Lublinie jest cudowne: wąskie uliczki, urocze zakątkach i spokój wokół. Podczas spaceru warto zatrzymać się i popatrzeć na ładne kamienice czy inne zabytki. Zobacz zdjęcia, które pozwolą odczuć panującą tu atmosferę!

Stare Miasto w Lublinie – atrakcja turystyczna

Stolica województwa lubelskiego może się pochwalić pięknym Starym Miastem! Na powierzchni blisko 1 km2 znajduje się aż 110 zabytków. W jego obrębie mieście się wiele zabytków architektury z różnych epok, w tym pozostałości murów miejskich (Brama Krakowska i Grodzka oraz Baszta Gotycka), bogato zdobione renesansowe kamienice, dawny ratusz (Trybunał Koronny), Archikatedra, Wieża Trynitarska, Bazylika oo. Dominikanów czy Teatr Stary. Wewnątrz murów znajduje się także Plac Po Farze, a przed Bramą Krakowską – Plac Łokietka. Poza granicami murów miejskich znajduje się Zamek Lubelski z Kaplicą Trójcy Świętej oraz Donżonem.

To miejsce jest piękne o każdej porze roku!

------------------------------

Materiał powstał we współpracy z naszą praktykantką Lerą Harysiuk. 

Lublin ma już czwartego koziołka. Tak wygląda LuCeK.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE