Śmiertelny wypadek w powiecie zamojskim. Zginął pieszy

2022-11-18 7:49

Na drodze krajowej nr 74 w powiecie zamojskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Nie żyje 69-letni mężczyzna, który wtargnął wprost pod koła nadjeżdżającej osobówki.

W czwartek około godz. 18:30 w Bodaczowie (pow. zamojski) na terenie zabudowanym 64-latka kierująca peugeotem potrąciła 69-letniego pieszego.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca peugeotem jechała od Szczebrzeszyna w kierunku Zamościa. Nagle z jej prawej strony z pobocza na jezdnię wprost pod jej pojazd wtargnął pieszy. Kierująca nie była w stanie zareagować, auto uderzyło w mężczyznę - wyjaśnia asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. I dodaje: - Prawdopodobnie pieszy nie miał odblasków.

Na miejscu wypadku interweniowały służby ratunkowe. Niestety, życia potrąconego mężczyzny nie udało się uratować. Zmarł na miejscu zdarzenia. Ciało 69-latka zostało zabezpieczone do przeprowadzenia sekcji zwłok.

Kobieta kierująca osobówką była trzeźwa. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Dla kierowców wyznaczono objazd przez Brody Małe – Niedzieliska – Zawada.