„Sami swoi. Początek” w Muzeum Wsi Lubelskiej

i

Autor: nadesłane/Czytelniczka Agnieszka

kino

„Sami swoi. Początek”. Nowy zwiastun prequela kręconego w Lublinie

2023-12-18 8:57

Kilka dni temu do sieci trafił kolejny zwiastun prequela kultowej sagi komediowej, czyli „Sami swoi. Początek”. Zdjęcia do filmu były kręcone między innymi w lubelskim skansenie. Zobaczcie trailer!

O czym będzie film „Sami swoi. Początek”?

„Sami swoi. Początek” to film, który przeniesie fanów i fanki kultowej komedii do przeszłości. Kto z nas nigdy nie śledził losów Kargulów i Pawlaków? Te dwie skłócone rodziny znane są z komediowej trylogii, która do dziś uwielbiana jest przez pokolenia. W przyszłym roku do kin wejdzie natomiast prequel tych dobrze znanych produkcji. Będzie opowiadał o początkach konfliktu pomiędzy Kargulami i Pawlakami. Tym samym na ekranie zostaną przedstawione młode lata głównych bohaterów i bohaterek oraz ich życie przed przesiedleniem na tzw. ziemie odzyskane. Pierwszy zwiastun pojawił się w sieci w listopadzie. Przed kilkoma dniami ekipa wrzuciła kolejny. Zobaczcie! 

„Sami swoi. Początek”. Kto zagra główne role?

Za reżyserię filmu pt. „Sami swoi. Początek” odpowiada Artur Żmijewski. Scenariusz został oparty na podstawie książki pt. „Każdy żyje jak umie”, a jego autorem jest Andrzej Mularczyk (podobnie jak przy całej dotychczasowej trylogii: „Sami swoi”, „Nie ma mocnych”, „Kochaj albo rzuć”). Główne role tym razem przypadły Adamowi Bobikowi, który wcieli się w postać Kazimierza Pawlaka, oraz Karolowi Dziubie, który gra Władysława Kargula. Oprócz nich zobaczymy na ekranie także m.in.: Paulinę Gałązkę, Zbigniewa Zamachowskiego, Annę Dymną, Janusza Chabiora czy Wojciecha Malajkata. Podkreślmy przy tym, że zdjęcia do produkcji powstawały między innymi w Lublinie, a dokładniej – na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie ekipa filmowa zawitała w czerwcu 2023 r. Ekipa pracowała także w Muzeum Wsi Kieleckiej.

„Sami swoi. Początek”. Kiedy premiera w kinach?

Na kinową premierę „Sami swoi. Początek” fani i fanki tej komediowej sagi będą musieli jeszcze trochę poczekać. Film ma wejść do kin w piątek, 16 lutego 2024 roku.

Zobacz zdjęcia: „Sami swoi. Początek”. Ekipa filmowa zawitała do Muzeum Wsi Lubelskiej!