Rosjanin zachowywał się nerwowo podczas kontroli granicznej. Miał powód

2023-01-18 19:53
Kontrola graniczna przez NOSG
Autor: NOSG

Paszport z podrobionymi odbitkami stempli belgijskich znaleźli przy obywatelu Rosji funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas przeprowadzania kontroli na granicy. Wzmożoną czujność strażników wzbudziło nerwowe zachowanie mężczyzny.

We wtorek (17 stycznia) na przejściu granicznym w Terespolu stawił się obywatel Rosji, który chciał wjechać do Polski. Podczas kontroli 33-latek zachowywał się nerwowo, co zwiększyło czujność strażnika granicznego. Funkcjonariusz szczegółowo sprawdził więc paszport mężczyzny.

– Podczas szczegółowych badań dokumentu, okazało się, iż w autentycznym paszporcie mężczyzny znajdowały się dwie fałszywe odbitki stempli belgijskiej kontroli granicznej – informuje kpt. SG Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

33-latek został przesłuchany w charakterze podejrzanego o posługiwanie się przerobionym dokumentem. Grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

W ubiegłym roku funkcjonariusze NOSG ujawnili ponad 1,8 tys. sfałszowanych dokumentów.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE