Remont Trybunału Koronnego w Lublinie. Do przetargu przystąpiło kilkanaście firm!

2023-01-24 20:06
Trybunał Koronny w Lublinie
Autor: PW Budynek Trybunału Koronnego w Lublinie

16 firm przystąpiło do najnowszego przetargu dotyczącego opracowania dokumentacji projektowej remontu i przebudowy Trybunału Koronnego w Lublinie. Wartość najtańszej i najdroższej złożonej oferty różni się o ponad pół miliona złotych! Szczegóły poniżej.

Wszystko wskazuje na to, że kolejne podejście do przetargu mającego wyłonić wykonawcę dokumentacji projektowej przebudowy Trybunału Koronnego w Lublinie zakończy się sukcesem. A będzie z czego wybierać, bo w ogłoszonym pod koniec ubiegłego roku postępowaniu oferty złożyło aż 16 firm. Większość z nich zmieściła się w przeznaczonym na ten cel budżecie (ok. 686,5 tys. zł).

Najtańsze i najdroższe oferty

Po otwarciu ofert okazało się, że w zarezerwowanej przez ratusz kwocie zmieściło się dwanaście z szesnastu firm przystępujących do przetargu. Najtańsze propozycje (szacowane na mniej niż pół miliona złotych) złożyli:

  • AiB Cudziło Karol – 412,6 tys. zł,
  • BUDPLAN Paweł Pływacz – 432,9 tys. zł,
  • Biuro Architekt Kaczmarczyk – 463,2 tys. zł,
  • BBC Best Building Consultants – 477,9 tys. zł.

Najdrożej swoje oferty wycenili natomiast:

  • RYSY Architekci – 974,1 tys. zł,
  • An Archi Group – 971,7 tys. zł,
  • Biuro Architektoniczne Plewa – 838,8 tys. zł.

Urzędnikom nie udało się natomiast rozszyfrować oferty złożonej przez krakowskie LEM Studio Architektoniczne. Zwycięzcę przetargu powinniśmy poznać wkrótce.

Co obejmie przebudowa?

Ostatni generalny remont Trybunału Koronnego w Lublinie był przeprowadzony w latach 80. XX wieku. Planowana obecnie przebudowa obejmować ma między innymi: dostosowanie budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, remont elewacji, obróbkę blacharską, wymianę okien, a także remont sal znajdujących się wewnątrz Trybunału (w tym sali ślubów).

Trybunał Koronny w Lublinie jest wpisany do ewidencji zabytków od końca lat 60. ubiegłego wieku.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE