Trybunał Koronny w Lublinie

i

Autor: PW Budynek Trybunału Koronnego w Lublinie

Remont Trybunału Koronnego w Lublinie. Do przetargu przystąpiło kilkanaście firm!

2023-01-24 20:06

16 firm przystąpiło do najnowszego przetargu dotyczącego opracowania dokumentacji projektowej remontu i przebudowy Trybunału Koronnego w Lublinie. Wartość najtańszej i najdroższej złożonej oferty różni się o ponad pół miliona złotych! Szczegóły poniżej.

Wszystko wskazuje na to, że kolejne podejście do przetargu mającego wyłonić wykonawcę dokumentacji projektowej przebudowy Trybunału Koronnego w Lublinie zakończy się sukcesem. A będzie z czego wybierać, bo w ogłoszonym pod koniec ubiegłego roku postępowaniu oferty złożyło aż 16 firm. Większość z nich zmieściła się w przeznaczonym na ten cel budżecie (ok. 686,5 tys. zł).

Najtańsze i najdroższe oferty

Po otwarciu ofert okazało się, że w zarezerwowanej przez ratusz kwocie zmieściło się dwanaście z szesnastu firm przystępujących do przetargu. Najtańsze propozycje (szacowane na mniej niż pół miliona złotych) złożyli:

  • AiB Cudziło Karol – 412,6 tys. zł,
  • BUDPLAN Paweł Pływacz – 432,9 tys. zł,
  • Biuro Architekt Kaczmarczyk – 463,2 tys. zł,
  • BBC Best Building Consultants – 477,9 tys. zł.

Najdrożej swoje oferty wycenili natomiast:

  • RYSY Architekci – 974,1 tys. zł,
  • An Archi Group – 971,7 tys. zł,
  • Biuro Architektoniczne Plewa – 838,8 tys. zł.

Urzędnikom nie udało się natomiast rozszyfrować oferty złożonej przez krakowskie LEM Studio Architektoniczne. Zwycięzcę przetargu powinniśmy poznać wkrótce.

Co obejmie przebudowa?

Ostatni generalny remont Trybunału Koronnego w Lublinie był przeprowadzony w latach 80. XX wieku. Planowana obecnie przebudowa obejmować ma między innymi: dostosowanie budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, remont elewacji, obróbkę blacharską, wymianę okien, a także remont sal znajdujących się wewnątrz Trybunału (w tym sali ślubów).

Trybunał Koronny w Lublinie jest wpisany do ewidencji zabytków od końca lat 60. ubiegłego wieku.