Lublin - oferta PTTK na nowy sezon

i

Autor: Urząd Miasta Lublin

Poznaj Lublin na spacerze. Ruszają zapisy na bezpłatne wycieczki z przewodnikiem

2023-03-13 11:37

„Lublin, jego skarby i atrakcje” – pod taką nazwą odbywają się spacery po mieście wymyślone dla studentów i studentek oraz uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych. Oprowadzać ich będzie Przewodnik Inspiracji. Pokaże chętnym, co ciekawego w Lublinie było przed laty i co jest teraz.

10 dwugodzinnych przechadzek odbędzie się w ramach III edycji programu Lublin Akademicki. Bezpłatne wycieczki skierowane są do nowo przybyłych do miasta młodych ludzi, którzy chcą lepiej poznać m.in. historię oraz najważniejsze zabytki Lublina.

Podczas oprowadzania istotny akcent kładziony będzie również na wielokulturowość i umiędzynarodowienie miasta, jego potencjał gospodarczy i akademicki oraz na ofertę kulturalną. Spacery prowadzone będą dla grup 20-30 osobowych w języku polskim, angielskim i ukraińskim, w zależności od potrzeb grupy. Istnieje również możliwość modyfikacji trasy i treści spaceru pod indywidualne zainteresowania i potrzeby zwiedzających. Aby wziąć udział w spacerze, należy zebrać grupę zwiedzających i za pośrednictwem adresu mailowego przewodnika: dyshlevuk@gmail.com, uzgodnić dogodny termin.

Projekt realizowany jest przez Fundację Działań Edukacyjnych KReAdukacja w ramach III edycji miejskiego programu Lublin Akademicki. Działanie wpisuje się również w obchody Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Stare Miasto na archiwalnych fotografiach

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE