Pożar domu w pow. zamojskim. Strażacy uratowali z płomieni trzy osoby

i

Autor: Komenda Miejska PSP w Zamościu/facebook.com kolaż

Pożar domu w powiecie zamojskim. Strażacy uratowali z płomieni trzy osoby

2023-03-15 20:39

Trzej mężczyźni z objawami podtrucia dymem zostali uratowani przez zamojskich strażaków z płonącego domu. Poszkodowani trafili do szpitala, a straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano na 40 tys. zł.

Do pożaru doszło we wtorek (14 marca) około godz. 22 w Chyży w powiecie zamojskim. Ze zgłoszenia, jakie wpłynęło do zamojskich strażaków wynikało, że w środku palącego się murowanego budynku mieszkalnego mogą przebywać ludzie. Po przyjeździe na miejsce zastępów straży pożarnej okazało się, że ogniem objęty był przedpokój, a w całym domu panowało duże zadymienie. Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych przeszukali budynek i znaleźli w nim trzech mężczyzn w wieku około 30, 40 i 70 lat. Każdy z nich miał objawy podtrucia dymem.

„(…) po zastosowaniu tlenoterapii przekazano (ich – przyp. red.) zespołom ratownictwa medycznego. Mężczyźni następnie zostali przewiezieni do szpitala” – czytamy na stronie Komendy Miejskiej PSP w Zamościu.

Na miejscu z ogniem walczyły trzy zastępy straży pożarnej. Po ugaszeniu ognia budynek został oddymiony i przewietrzony. W wyniku pożaru spalił się cały przedpokój, w tym znajdujące się w nim ubrania i meble. Straty oszacowano wstępnie na 40 tys. zł. „Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru była nieostrożność osób dorosłych” – dodają zamojscy strażacy.

Zobacz także: Nocny pożar w klasztorze w woj. lubelskim. Z ogniem walczyło siedem zastępów strażaków

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE