Ewakuacja w Białej Podlaskiej

i

Autor: policja w Białej Podlaskiej

ewakuacja

Półtonowe niewybuchy w Białej Podlaskiej. To nie koniec akcji

2024-04-25 16:59

W środę po południu saperzy wywieźli osiem bomb lotniczych z czasów II wojny światowej znalezionych na terenie budowy przy ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej. W piątek kolejna akcja saperska, bo cztery zostały w ziemi.

Niewybuchy z II wojny światowej zostały znalezione we wtorek podczas prac ziemnych na placu budowy przy ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej. Wstępnie była mowa o czterech bombach lotniczych. W środę rano rozpoczęła się akcja saperów; konieczna była ewakuacja okolicznych mieszkańców i mieszkanek – łącznie ok. 850 osób.

Saperzy wydobyli łącznie 12 bomb lotniczych, z czego sześć największych ważyło po 500 kg, trzy po 100 kg, dwie po 25 kg i jedna – 10 kg. Większość z nich została wywieziona na poligon do neutralizacji.

Cztery niewybuchy pozostają zabezpieczone w miejscu odnalezienia, a na piątek zaplanowano wznowienie akcji saperskiej. Ponownie również będzie konieczna ewakuacja okolicznych mieszkańców, ale być może już na mniejszą skalę – dodała policjantka.

Piątkowa akcja, tak jak poprzednia, rozpocznie się od ewakuacji. Tym razem obejmie jednak mniejszy teren, który zamieszkują 153 osoby. Opuścić dom muszą mieszkańcy i mieszkanki ulic: Sidorskiej od Handlowej do Leszczynowej, Kąpielowej od Sidorskiej do Wyszyńskiego, Widok, Wesołej od nr 3 do 11 oraz Fabrycznej.

Będą mogli schronić się, tak jak poprzednio, w hali Szkoły Podstawowej nr 6.

Zobacz zdjęcia: Ewakuacja w Białej Podlaskiej. Znaleziono cztery ogromne niewybuchy

Wielka bomba i wielka ewakuacja w Lublinie.