Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem nad Zalewem Zemborzyckim

i

Autor: źródło: lubelska.policja.gov.pl

Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem nad Zalewem Zemborzyckim

2022-05-12 12:47

Mają do dyspozycji łódkę, radiowóz, rowery oraz sprzęt ratowniczy. Mundurowi z patrolu wodnego rozpoczęli już swoją służbę nad Zalewem Zemborzyckim. W tym sezonie delegowanych do takiej pracy jest 8 policjantów Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

- Mundurowi z patrolu wodnego dbają o bezpieczeństwo wypoczywających - mówi komisarz Kamil Gołębiowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. - Tam kierujemy drużynę stermotorzystów, są to policjanci, którzy posiadają patenty do kierowania łodzią, którzy posiadają odpowiednie przeszkolenie jako ratownicy medyczni. W trakcie swojej służby starają się dbać o bezpieczeństwo i porządek w rejonie akwenu. Mają do dyspozycji również rowery dzięki, którym patrolują ścieżki wokół Zalewu Zemborzyckiego. Zwracają uwagę na wykroczenia popełniane przez rowerzystów, na wykroczenia porządkowe związane ze spożywaniem alkoholu, czy też kąpaniem się na dzikich kąpieliskach, czyli w miejscach, gdzie jest to niedopuszczone.

Posterunek wodny nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie funkcjonuje w miesiącach letnich. W tym roku policjanci służbę tam zakończą w ostatnich dniach września.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE