Pokażą kulturę w Internecie. W lubelskiej Chatce Żaka startują "Łącza Kultury".

2020-05-22 12:41
Łącza Kultury
Autor: ACK Chatka Żaka w Lublinie

Już w najbliższą niedzielę w Chatce Żaka wystartuje nowy projekt kulturalny Obejmuje cotygodniowe cykle m.in. filmowy, podróżnicy i ludowy.

Każdy z nich pojawi się na kanale YouTube ACKS UMCS Chatka Żaka.

- Czas pandemii to duże wyzwanie dla kultury, prowadzenia oraz prezentowania działalności artystycznej i twórczej. Skłonił on nas, do tworzenia nowych propozycji programowych, opartych o możliwości techniczne Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka, które istnieją w ramach naszego Inkubatora Medialno-Artystycznego - mówi Izabela Pastuszko, Komisarz projektu, Dyrektor Programowy ACK UMCS Chatka Żaka i dodaje: - Dlatego zdecydowaliśmy się przenieść nasz program do internetu i tak narodził się pomysł projektu „Łącza kultury”. Kultura może nas łączyć, szczególnie teraz. Przez najbliższe tygodnie pokażemy Państwu materiały, będące efektem ostatnich tygodni naszej pracy. Mamy nadzieję, że taka formuła spotkań będzie przyjemnym oddechem w tym trudnym czasie.

Jako pierwszy pojawi się "Seans w starym kinie". Film dostępny będzie na kanale ACK Chatka Żaka na Youtube w niedzielę o 18.30.

Główny cel projektu "Łącza kultury" to stworzenie możliwości dostępu do zasobów edukacyjnych za pośrednictwem Internetu. Swoje działania twórcy kierują przede wszystkim do młodych ludzi, środowisk akademickich, ale też zwykłych odbiorców kultury i sztuki. Ideą jest przybliżenie i przedstawienie treści za pomocą nowoczesnych technik filmowych i realizacyjnych, krzewienie kultury oraz uwrażliwianie na sztukę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE