Po 56 latach znika historyczny napis ze szpitala przy Jaczewskiego [AUDIO, GALERIA]

2021-04-22 18:37

Był świadkiem wielu ludzkich tragedii, ale i radości. To z nim w tle zdjęcia robili sobie m.in. absolwenci studiów kierunków medycznych czy protestujące pielęgniarki.

Napis "Państwowy Szpital Kliniczny", który od 56 lat znajdował się nad wejściem głównym do budynku Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 ze względów historycznych został dzisiaj zdemontowany.

Składał się z 15-kilogramowych liter solidnie przytwierdzonych do ściany na kotwie rurowej.

- To dość istotna historia dla nas. Szpital przy Jaczewskiego powstał w 1964 roku i funkcjonował przez lata jako Państwowy Szpital Kliniczny nr 4. W 1998 roku został przekształcony w Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 - tłumaczy dr Radosław Starownik, dyr. szpitala.

Decyzja podyktowana jest więc kwestiami historycznymi i organizacyjnymi. - Obecnie przebudowujemy i modernizujemy wejście główne do szpitala. Jesteśmy jednak związani z historią naszych pracowników i pacjentów. Ze zdjętych liter chcielibyśmy utworzyć witacz, który będzie stał przy głównym wjeździe do naszego szpitala - dodaje dyr. Starownik.

Napis zostanie wymieniony przy okazji trwających prac termomodernizacyjnych.

Nowy przedstawia nazwę szpitala, która funkcjonuje od 1998 roku - „Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4”.

Historyczny demontaż napisu SPSK4. O okolicznościach mówi dr Radosław Starownik, dyr. szpitala. Posłuchaj:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE