Pijany kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia zatrzymany przez policję

2021-10-13 12:46
Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę-recydywistę
Autor: Policja Lubelska Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę-recydywistę

Wczoraj policjanci zatrzymali 29-letni mężczyznę z powiatu łęczyńskiego. Uwagę policjantów z patrolu zwróciło nietypowe zachowanie kierującego pojazdem na drodze – mężczyzna najpierw zatrzymał się na łuku drogi, następnie poruszał się z niewielką prędkością tamując ruch. Prowadzenie pod wpływem nie było jego jedynym przewinieniem…

Kierowca miał 2,6 promila alkoholu we krwi

Po zbadaniu młodego mężczyzny alkomatem okazało się, że ten miał aż 2,6 promila alkoholu we krwi. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu danych zatrzymanego, okazało się, że ma on zasądzony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, właśnie za jazdę po pijaku. Wsiadając za kółko złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto pojazd, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu i jego dowód rejestracyjny został już wcześniej zatrzymany. Zatrzymany mężczyzna tłumaczył policjantom, że musiał złamać prawo bo dzień wcześniej pokłócił się z dziewczyną i musiał ją przeprosić. O ile nie ma nic złego w chęci pogodzenia się z partnerką to robienie tego po pijaku, z zakazem prowadzenia pojazdów i na dodatek w niesprawnym aucie jest niedopuszczalne.

Miłość Ci wszystko wybaczy – Policja nie

Z posterunku po spisaniu raportu 29-latka i niesprawne auto, którym jechał odebrała jego partnerka. Kobieta najwidoczniej nie była aż tak bardzo obrażona na swojego chłopaka i nie musiał on łamać dla niej prawa by mu wybaczyła. Policja przypomina, iż kodeks karny przewiduje, że kierowca-recydywista może spędzić w więzieniu nawet do 5 lat i zapłacić co najmniej 10 000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Co więcej, jeśli dana osoba została zatrzymana za jazdę po alkoholu, za co otrzymała karę w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, a ponownie będzie chciała usiąść za kierownicą, będzie musiała przejść kurs reedukacyjny, który dotyczy profilaktyki przeciwalkoholowej. A jeśli zakaz prowadzenia trwał dłużej, niż rok, będzie musiał ponownie zdać egzamin na prawo jazdy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Kolizja osobówki z TIRem na autostradzie A4
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE