Lubelskie: Młody mężczyzna próbował rozjechać ścigających go policjantów!

2021-10-12 17:03
Znaleziono auto którym mężczyzna próbował staranować policjanta
Autor: Policja Lubelska Znaleziono auto którym mężczyzna próbował staranować policjanta

Najpierw mężczyzna potrącił policjanta na motocyklu i uciekł z miejsca wypadku. Dwa dni później przy próbie aresztowania próbował rozjechać innego funkcjonariusza policji i uderzył w radiowóz. Za takie zachowanie młody mężczyzna może trafić na długo za kratki. Jego zachowanie to objaw niechęci względem stróżów prawa czy głupoty?

Niebezpieczna przygoda 29-latka ze stróżami prawa rozpoczęła się w sobotę

Policjanci z łukowskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli kierującego Volkswagenem kierowcę. Mężczyzna nie zareagował na sygnał nakazujący mu zatrzymanie auta i zaczął uciekać przed motocyklowym patrolem policji. Policjanci ruszyli w pościg. Mężczyzna kierujący autem cały czas zajeżdżał drogę policyjnym motocyklistom, i nie pozwalał by go wyprzedzili. Kiedy jeden z policjantów zbliżył się blisko uciekającego auta, młody mężczyzna z premedytacją gwałtownie skręcił w lewą stronę uderzając w policyjny motocykl. Policjant upadł wraz z motocyklem na jezdnię, wpadł pod rozpędzonego volkswagena. Rannym kolegą zajął się jego kolega z patrolu, na szczęście okazało się, że obrażenia jakich doznał funkcjonariusz nie zagrażają jego życiu.

Kołobrzeg. Adrian z zazdrości zabił kolegę. Oto, jaki wyrok usłyszał 19-latek

Halloween 2021. Co wiesz o święcie strachów? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Kiedy obchodzone jest Halloween?

Łukowscy policjanci szybko dowiedzieli się kto potrącił ich kolegę

Przy okazji wyszło na jaw, że tablice rejestracyjne volkswagena były zdemontowane z innego auta. W trakcie śledztwa policjanci ustalili, że poszukiwany mężczyzna może ukrywać się u swego kolegi w gminie Skórzec. Funkcjonariusze, jadąc do kryjówki mężczyzny, zauważyli, że ten właśnie ją opuszcza samochodem marki Nissan. 29-latek ponownie nie zareagował na znak nakazujący mu zatrzymanie pojazdu i próbował uciec. Do pościgu za zbiegiem włączyli się mundurowi z pobliskiej jednostki policji. Zdesperowany, 29-latek znów z premedytacją chciał rozjechać umundurowanego policjanta, który cudem uniknął potrącenia przez rozpędzone auto. Chwile później uciekinier uderzył w oznakowany radiowóz – nie zatrzymał się jednak i w dalszym ciągu próbował uciec przed policjantami. Chwilę później jego auto zostało zablokowane przez policyjne samochody. Funkcjonariusze aresztowali 29-latka oraz jego 23-letni kolegę, który był z nim w aucie. Sprawdzając wnętrze nissana, mundurowi znaleźli w aucie mężczyzn kilka gramów haszyszu. 29-latek i jego młodszy kolega zostali zatrzymani do wyjaśnień. Za czynną napaść na policjantów 29-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE