Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Cebula warta grzechu. Para ukradła ponad pół tony tych warzyw!

2022-10-07 13:01

Na gorącym uczynku policjanci złapali parę, która w nocy kradła cebulę z jednego z pól pod Biłgorajem. W sumie ukradli właścicielowi pola ponad pół tony warzyw! Sprawdźcie ile były warte skradzione cebule i jaka kara im grozi.

Ukradli ponad pół tony cebuli z pola pod Biłgorajem

Asp. Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju poinformowała, że do kradzieży doszło w czwartek po godz. 21 na jednym z pól pomiędzy miejscowościami Tarnogród a Bukowiną. Po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci pojechali na miejsce i na gorącym uczynku złapali dwie osoby, które kradły cebulę z pola.

„Była to para z powiatu biłgorajskiego, kobieta w wieku 56 lat i jej 59-letni partner. Policjanci szybko ustalili właściciela uprawy, mężczyzna po dotarciu na miejsce stwierdził, że od kilku dni ginie mu cebula i ta, która była przygotowana do wywiezienia z pola nie stanowi całości jego strat” – przekazała policjantka.

Na miejscu zabezpieczono 145 kilogramów skradzionej cebuli. Dodatkowo w miejscu zamieszkania pary znaleziono kolejne blisko 100 kilogramów.

„Nie był to jednak koniec, ponieważ w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli kolejne 24 worki wyłuskanej już cebuli, każdy po 15 kilogramów” – podała asp. Klimek.

W sumie policjanci znaleźli ponad pół tony skradzionych warzyw. Złodzieje najprawdopodobniej chcieli je sprzedawać na bazarze. Właściciel ocenił straty na ok. 2 tys. zł. Za kradzież parze grozi im do 5 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE