Lublin: widok na Wieżę Trynitarską

i

Autor: PW zdjęcie ilustracyjne

MARSZ

Papieski Marsz Wdzięczności przejdzie przez Lublin. Będą utrudnienia w ruchu

2023-04-02 8:51

2 kwietnia w Lublinie odbędzie się Papieski Marsz Wdzięczności. „Chcemy w ten sposób odpowiedzieć na haniebny atak na osobę świętego Papieża-Polaka” – podkreślają organizatorzy. W związku z wydarzeniem kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Wydarzenie organizuje m.in. Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” razem z Archidiecezją Lubelską i przedstawicielami samorządu i państwa. Marsz ma stanowić formę wdzięczności za życie i nauczanie polskiego papieża. Przemarsz wyruszy w pierwszą niedzielę kwietnia sprzed Krzyża Papieskiego przy ul. Jana Pawła II 11 i dotrze do kościoła akademickiego KUL.

„Chcemy w ten sposób odpowiedzieć na haniebny atak na osobę świętego Papieża-Polaka. Jan Paweł II nie potrzebuje obrony, jego nauczanie, jego postawa broni się sama, my wyrażamy w marszu wdzięczność za osobę naszego wielkiego rodaka, przekazując jego dorobek kolejnemu pokoleniu” – czytamy w komunikacie przesłanym przez organizatorów.

Trasa Papieskiego Marszu Wdzięczności i utrudnienia w ruchu

Organizatorzy zachęcają, by chętni do uczestniczenia w marszu zabrali ze sobą palmy, flagi i chorągiewki papieskie. Wydarzenie rozpocznie się 2 kwietnia o godz. 14 zbiórką przy Krzyżu Papieskim (ul. Jana Pawła II, parafia św. Rodziny w Lublinie). Następnie uczestnicy przejdą ulicami: Jana Pawła II, Filaretów, Głęboką, Sowińskiego, Radziszewskiego, Łopacińskiego i dotrą do kościoła akademickiego KUL. W tym czasie kierowcy przejeżdżający wymienionymi ulicami powinni zachować szczególną ostrożność, ponieważ spodziewane są utrudnienia w ruchu. Zakończenie wydarzenia, w którym udział zadeklarowało około 2 tys. osób, zaplanowano około godz. 17. 

2 kwietnia minie 18 lat od śmierci papieża Jana Pawła II.

Zobacz także: Ekstremalna Droga Krzyżowa 2023 wyruszyła z Lublina

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE