Osoby, które noszą soczewki kontaktowe w czasie epidemii powinny szybko z nich zrezygnować

2020-03-27 10:52
Osoby, które noszą soczewki kontaktowe mogą łatwiej zarazić się koronawirusem
Autor: slavoljubovski

Noszenie soczewek kontaktowych jest niewskazane w trakcie epidemii. Osoby, które je noszą mogą dużo łatwiej zarazić się koronawirusem. Poinformował Radio Eska prof. Robert Rejdak kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Amerykańska Akademia Okulistyki odradza noszenie soczewek kontaktowych w trakcie epidemii. Na ten czas najlepiej zastąpić soczewki okularami korekcyjnymi, które także mogą dodatkowo chronić nas przed zarażeniem.

— Osoby, które noszą soczewki kontaktowe, wielokrotnie częściej dotykają oczu w ciągu dnia. Muszą włożyć i wyjąć soczewkę, w ten sposób przenosząc koronawirusa. — mówi prof. Robert Rejdak, kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.


Osoby, które na co dzień noszą okulary korekcyjne, powinny pamiętać także o częstym i dokładnym ich myciu. Przypominamy, że obecnie najważniejsza jest także profilaktyka, częste mycie i dezynfekcja rąk. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE