Polregio wprowadza bilet miesięczny za złotówkę dla pracowników służby zdrowia

i

Autor: mat. prasowy POLREGIO Polregio wprowadza bilet miesięczny za złotówkę dla pracowników służby zdrowia

Osiem pociągów Polregio odwołanych w środę na Lubelszczyźnie

2022-05-11 8:50

W województwie lubelskim odwołano w środę osiem połączeń kolejowych obsługiwanych przez spółkę Polregio. Najwięcej utrudnień jest na trasie Lublin – Parczew i Lublin – Lubartów. Aktualnie 24 pracowników drużyn pociągowych, tj. maszynistów, kierowników przebywa na zwolnieniach lekarskich.

Osiem pociągów Polregio odwołanych w środę na Lubelszczyźnie

Rzeczniczka lubelskiego Polregio Zofia Dziewulska poinformowała PAP, że w środę zostało odwołanych 8 połączeń kolejowych.

„W tej chwili zastępcza komunikacja jest zapewniona dla 5 pociągów. W sprawie trzech kolejnych trwają jeszcze uzgodnienia ze względu na to, że są one popołudniu” – przekazała Dziewulska.

Najwięcej utrudnień kolejowych występuje na odcinku między Lublinem a Parczewem oraz Lublinem i Lubartowem. W środę ma nie wyjechać także pociąg z Lublina do Chełma o godz. 18.56.

„Przyczyną tej sytuacji są w dalszym ciągu znaczne absencje chorobowe drużyn pociągowych, tj. maszynistów, kierowników pociągów. W tej chwili 24 osoby przebywają na zwolnieniach lekarskich. Dlatego nie jesteśmy w stanie obsłużyć wszystkich połączeń i staramy się zapewnić zastępczą komunikację” – wyjaśniła rzeczniczka.

Międzyzakładowy Komitet Strajkowy w Polregio poinformował, że 16 maja we wszystkich zakładach spółki, poza centralą, zostanie przeprowadzony strajk generalny. Kolejarze domagają się podwyżek. Związki zawodowe w spółce chcą podwyżki wynagrodzeń o 700 zł z wyrównaniem od 1 grudnia 2021 r.

Zarząd Polregio poinformował, że podwyżka w oczekiwanej przez związki zawodowe wysokości to roczny koszt ok. 124 mln zł. W jego opinii oznaczałoby to stratę finansową dla spółki i utratę rentowności.