„101 dalmatyńczyków”

i

Autor: screen z wideo pt. „101 dalmatyńczyków - Cruella de Mon” youtube.com/Animkowa a

QUIZ

Oglądaliście „101 Dalmatyńczyków”? Sprawdźcie w tym quizie, co pamiętacie z tej animacji Disneya!

2024-04-02 15:33

„101 Dalmatyńczyków” to kultowa animacja Disneya, znana w wielu krajach. Przygody uroczych psiaków, które pewna antagonistka chciała przerobić na futro, do dziś zachwycają zarówno dzieci, jak i dorosłych widzów. W tym quizie sprawdzimy, ile pamiętacie z tej bajki!

„101 Dalmatyńczyków” to jedna z wielu animacji, którą na ekrany przeniosło studio Walta Disneya i jednocześnie pierwsza wykonana przez nie przy pomocy szkicowej techniki animacji. Bajka ta miała swoją premierę w 1961 r., zaś ponad 40 lat później doczekała się kontynuacji w postaci filmu animowanego zatytułowanego „101 Dalmatyńczyków II. Londyńska przygoda”. Warto również wspomnieć, że w 1996 r. na ekrany kin trafiła także aktorska wersja kultowej produkcji, tym razem w reżyserii Stephena Hereka.

Bajka na sen - kołysanki dla dzieci

Co pamiętacie ze „101 Dalmatyńczyków”? Rozwiąż quiz!

Pamiętacie jeszcze tę kultową animację Disneya? W tym quizie to sprawdzimy! Czeka w nim na was 14 pytań dotyczących fabuły „101 Dalmatyńczyków”. Czy wiecie, jak nazywała się kobieta, będąca największym czarnym charakterem w tej animacji? A jakie imiona nosiła główna para psich bohaterów? Spróbujcie odpowiedzieć na te i inne pytania w poniższym teście!

Znasz „101 Dalmatyńczyków”? Sprawdź w quizie, ile pamiętasz z tej kultowej animacji!

Pytanie 1 z 14
Jak nazywała się okrutna miłośniczka futer występująca w bajce?

Zobacz także: Zapełnili kiosk kasetami. Tak na Węglinie powstała niezwykła wystawa przenosząca w czasie [GALERIA]