Oficer 2. Lubelskiej Brygady OT nękał podwładnych? Mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu

2023-01-24 16:52
Żołnierz - zdjęcie ilustracyjne
Autor: Unsplash Żołnierz - zdjęcie ilustracyjne

Do tymczasowego aresztu trafił jeden z oficerów 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że sprawa dotyczy molestowania i nękania podwładnych.

O sprawie jako pierwsze poinformowało Radio Zet.

– Potwierdzam fakt zatrzymania, ale informacji w tej sprawie udziela obecnie jedynie prokuratura. Nie możemy wypowiadać się w tym temacie – przekazała w rozmowie z Radiem ZET por. Marta Gaborek, oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Zatrzymanie mężczyzny potwierdziła także rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz. Zatrzymany oficer usłyszał już zarzuty i trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

„Ze względu na dobro śledztwa i osób pokrzywdzonych nie podajemy szczegółowych informacji o sprawie” – podkreśliła w rozmowie z PAP prok. Skrzyniarz.

Jak nieoficjalnie ustalił reporter Radia Zet, zatrzymany mężczyzna to najprawdopodobniej dowódca 215. kompanii lekkiej piechoty w 2. Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej – kpt. Grzegorz Ż. Mężczyzna został zatrzymany bezpośrednio na terenie jednostki wojskowej na Majdanku w Lublinie, a sprawa dotyczy możliwości dopuszczania się przez niego nękania i molestowania podwładnych.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE