Nowy mieszkaniec lubelskiego skansenu. Konik czeka na propozycje imienia

i

Autor: Muzeum Wsi Lubelskiej Facebook

skansen

Nowy mieszkaniec lubelskiego skansenu. Konik czeka na propozycje imienia

2024-04-16 16:09

Muzeum Wsi Lubelskiej podzieliło się radosną informacją. Na świat przyszedł tam nowy czterokopytny mieszkaniec miasta.

Zgodnie z tradycją, skansen na facebookowym profilu zaproponował, żeby w komentarzu wpisać propozycje tego, jak można nazwać nowego konika. Warunek jest jeden – imię musi zaczynać się od „A”, co pozwala domyślić się, że jest synem Azalii. Jej poprzedni potomek pojawił się na świecie w maju 2023 r. Propozycje imienia dla konika, który przyszedł na świat pod osłoną nocy, można składać pod tym facebookowym postem.

Wg strony instytucji na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej poza Azalią i jej synem żyją cztery konie: Pociecha, Lila, Aksamit i Linda. Ta ostatnia w lutym urodziła córeczkę, której wybrano imię Luna.

Przypomnijmy, w sierpniu 2023 r. pojawiły się głosy, że zwierzęta w skansenie są źle traktowane – wg informacji Kuriera Lubelskiego miały trząść się na widok pracowników i pracownic, poza tym rzekomo wykorzystywano źrebięta do pracy w zaprzęgu. Zaprzeczyła temu dyrektorka instytucji Bogna Bender-Motyka. Zapewniła, że zwierzęta są zaopiekowane, a jedynym problemem jest niestosowanie się odwiedzających do zakazu dotykania i dokarmiania koni.

Zobacz zdjęcia: Wiosna zawitała do Skansenu! Tak teraz wyglądają tereny Muzeum Wsi Lubelskiej

Wiosnę czuć już w Skansenie