Nowi funkcjonariusze lubelskiej policji. 24 mężczyzn i 5 kobiet wypowiedziało słowa przysięgi

2022-08-10 15:00

Kolejni policjanci pojawili się w naszym regionie! W środę 29 funkcjonariuszy złożyło uroczyście ślubowanie i odebrali legitymacje służbowe. Młodych adeptów powitał komendant wojewódzki policji w Lublinie – nadinspektor Artur Bielecki.

To już kolejny, tym razem trzeci nabór do służby w Policji w tym roku. W szeregi Policji Lubelskiej wstąpiło 29 nowych funkcjonariuszy. W środę młodzi adepci podczas uroczystej zbiórki zorganizowanej w Sali Odpraw KWP w Lublinie złożyli ślubowanie. Słowa policyjnej roty wypowiedziało 24 policjantów i 5 policjantek.

Nowo przyjęci do lubelskiej policji funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów.

Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje.

Frank Sinatra z kielnią w ręce? Tomasz z Lublina śpiewa tynkując ściany

Wśród nowych mundurowych 17 posiada tytuł ratownika, a jeden – ratownika medycznego. Z kolei uprawnienia instruktora sportu posiada 11 policjantów, a instruktora sportów wodnych – 2 mundurowych.

Siedmiu funkcjonariuszy posiada patent sternika motorowodnego, kolejnych dwóch – uprawnienia do wykonywania prac podwodnych.

Nowi adepci niebawem wyjadą na szkolenie podstawowe, a po jego ukończeniu będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny pełniąc służbę w macierzystych jednostkach. Najwięcej funkcjonariuszy zasili Komendę Miejską Policji w Lublinie (9 osób) oraz Oddział Prewencji Policji w Lublinie (7 osób).

ZOBACZ TAKŻE: Atak nożownika w centrum Lublina. Poszło o 20 złotych! Wideo mrozi krew w żyłach

Uroczystość była także okazją do wręczenia funkcjonariuszom naszego garnizonu odznaki „Zasłużony Policjant” . To odznaczenie nadawane policjantom w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, przyczyniających się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego. Z rąk szefa lubelskiego garnizonu Policji nadinspektora Artura Bieleckiego odznakę „Zasłużony Policjant” odebrało 10 funkcjonariuszy.

Komendant gratulując odznaczonym funkcjonariuszom, podziękował za wzorową służbę, która niejednokrotnie wiązała się z oddaniem, nie tylko swojego czasu, ale przede wszystkim „serca”.

W tym roku w szeregi lubelskiego garnizonu policji wstąpiło łącznie ponad 150 nowych funkcjonariuszy. Następne przyjęcia w planowane są we wrześniu i w grudniu.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE